Po co kupować klimatyzator?

Lut 26, 2021 Na blogu

W dzisiejszych czasach budynek, bez względu na to, czy jest to dom mieszkalny, biuro czy szkoła, bez klimatyzacji z pewnością sprawi, że będziemy podnosić brwi. To samo dzieje się na całym świecie, zwłaszcza w Ameryce. W rzeczywistości klimatyzatory są bardziej powszechne w amerykańskich domach niż zmywarka. Chociaż głównym zastosowaniem klimatyzatora jest przyjemne, chłodne powietrze, istnieje wiele innych korzyści zdrowotnych wynikających z klimatyzacji, poza niektórymi zagrożeniami dla zdrowia . Poniżej omówiono zalety klimatyzatora wraz z ich wadami.

1. Zbawiciel życia

Około 600 osób umiera każdego roku z powodu ekstremalnych upałów w USA. W latach 1979-2015 ta liczba zgonów spowodowanych ekstremalnymi upałami wynosiła ponad 9000. Liczby te reprezentują jedynie liczbę zgonów bezpośrednio spowodowanych upałem. Z pewnością liczba byłaby znacznie większa, gdybyśmy faktycznie wzięli pod uwagę liczbę zgonów, w przypadku których ekstremalne upały były czynnikiem drugorzędnym. W takich przypadkach posiadanie klimatyzatora może uratować życie. Jeśli mieszkasz na Florydzie, w Teksasie lub Luizjanie, klimatyzator jest jedną z podstawowych potrzeb w Twoim domu, biurze lub szkole. Lekarze sugerują, że posiadanie skutecznego systemu klimatyzacji jest najlepszym sposobem zapobiegania problemom zdrowotnym związanym z upałem. Nie tylko to,

2. Jakość powietrza

Klimatyzatory poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu. Jednostka wyparna klimatyzatorów (często nazywana jednostką wewnętrzną) zasysa powietrze do wbudowanego filtra powietrza wewnątrz klimatyzatora, zanim pochłonie ciepło. Ten proces filtrowania powietrza usuwa niepożądane zanieczyszczenia, takie jak pyłki, kurz i inne szkodliwe przedmioty, dzięki czemu możesz zaczerpnąć świeżego powietrza. Jest to jednak skuteczne tylko wtedy, gdy filtr powietrza w klimatyzatorze jest czysty i czysty. Jeśli się zabrudzi, może to doprowadzić do zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach i wielu poważnych problemów zdrowotnych.

3. Blokuje owady i mikroorganizmy

Aby zapewnić skuteczną klimatyzację, pomieszczenie musi być dobrze izolowane. Blokuje to owady przed wejściem do pomieszczenia. Ponadto niskie temperatury są mniej korzystne dla mikroorganizmów, takich jak wirusy czy bakterie. W klimatyzowanym pomieszczeniu rzadziej promuje się zarazki i toksyny w powietrzu. Może przynieść ulgę osobom cierpiącym na astmę lub alergię.

4. Zwiększ produktywnoś

Powszechnie wiadomo, że wysokie temperatury mają odwrotny związek z poziomem produktywności ludzi. Według czasopisma opublikowanego przez „Scientific American”, organizm ludzki w wysokich temperaturach wysyła znaczną ilość energii do schładzania mózgu i innych ważnych narządów, co ogranicza poziom produktywności. Z drugiej strony zimą lub w niskich temperaturach nasz organizm może przekierować tę energię, aby zwiększyć poziom produktywności. Jeśli więc chcesz podnieść poziom produktywności swoich pracowników, możesz spróbować zainstalować skuteczny klimatyzator w swoim biurze.

5. Utrzymuje Twój temperament w chłodzie!

Być może nie jest to dla Ciebie nowa informacja, że ​​ludzie są bardziej agresywni, gdy temperatura jest nieco wysoka. Kiedy temperatura wzrasta, nasz mózg zwalnia, tętno wzrasta wraz z ciśnieniem krwi. Wszystko to prowadzi do wysokiego temperamentu i bardziej agresywnego zachowania. Więc włącz klimatyzację i zachowaj spokój!

6. Konserwacja mebli i urządzeń elektrycznych

Klimatyzatory są również bardzo przydatne do mebli i urządzeń elektrycznych. Drewno pobiera i uwalnia wilgoć z powietrza w zależności od temperatury otoczenia. Może to być szkodliwe dla mebli drewnianych, ponieważ może to zniszczyć ich kształt i integralność. Dotyczy to również malarstwa i sztuki.

Ponadto urządzenia elektroniczne są bardzo wrażliwe na ciepło i wiele takich urządzeń jest nagrzewanych, aby działać. Utrzymywanie ich w chłodzie jest niezbędne, aby je odpowiednio pielęgnować. Jednym z powszechnych przykładów w tym przypadku są serwerownie. Serwery szybko się nagrzewają i wymagają niskiej temperatury, aby zapewnić bezpieczeństwo i optymalną wydajność. Klimatyzator, niezależnie od typu , może pomóc zapewnić niezbędną temperaturę, aby zachować integralność urządzeń elektrycznych i mebli.

7. Mniejsze odwodnienie i pocenie się

Odwodnienie może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Wysokie temperatury powodują, że nasze ciało bardziej się poci. W ten sposób nasze ciało traci cenną wodę. Pocenie się jest niepożądane dla wielu z nas również z innych powodów. Może to powodować nadmierne pocenie się na naszych ubraniach, co może być naprawdę krępujące, zwłaszcza gdy jesteś w biurze lub na jakimkolwiek spotkaniu towarzyskim. Klimatyzatory mogą uchronić Cię przed tym wstydem, zmniejszając ryzyko pocenia się. To kolejna ważna zaleta klimatyzacji.

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *