Jak wybrać klimatyzator

Lut 26, 2021 Na blogu

Kupno klimatyzatora jest trudne. Istnieje wiele specyfikacji, których nie ma w żadnym innym rodzaju produktu, te cholerne rzeczy są ciężkie, więc jeśli kupisz niewłaściwy, będziesz się bać, że zwrócisz go jeszcze bardziej, a jeśli się pomylisz, znajdziesz się w nieprzyjemna lodówka z lodem lub parna nędza. Ale nie martw się, naprawdę łatwo jest kupić, zainstalować i cieszyć się klimatyzatorem.

Po pierwsze, istnieją naprawdę dwa rodzaje klimatyzatorów, które większość ludzi może kupić i zainstalować samodzielnie. Jednostki okienne i jednostki przenośne. Inne, takie jak pełne systemy HVAC lub klimatyzatory instalowane bezpośrednio w samej ścianie, będą wymagały pracy wykonawcy – chociaż niektóre z poniższych wskazówek również mogą mieć do nich zastosowanie.

Large vacant open plan office space

Dla większości ludzi jednostka okienna będzie idealnym rodzajem klimatyzatora do kupienia. Jest tani, łatwy do znalezienia i wystarczająco dobrze spełnia swoje zadanie. Ale to nie jest dla wszystkich. Jest ciężki, przepuszcza więcej hałasu ulicznego i letniego powietrza i musi być ustawiony w oknie pod kątem, aby w upalny dzień mógł odpowiednio odprowadzić kondensację.

Jeśli okno jest zbyt wąskie lub mieszkasz w miejscu o wyjątkowo złej jakości powietrza (na przykład na autostradzie lub w pobliżu pasz) lub z ogromnym hałasem z zewnątrz, możesz kupić przenośny klimatyzator. Zwykle mają wielkość minilodówki i w razie potrzeby można je wyciągnąć. Zamiast zajmować całe okno, zajmują tylko około 20 cm, dzięki czemu dostaje się mniej złego powietrza lub głośnych dźwięków. Duży wąż jest podłączony do klimatyzatora i instaluje się go w oknie, aby odprowadzić całe gorące powietrze z klimatyzatora produkuje. Jednak układ wydechowy nie jest doskonały i dlatego przenośne klimatyzatory nie chłodzą tak skutecznie, jak jednostki okienne – są również droższe i zwykle mają wbudowany zbiornik, który zbiera kondensację i musi zostać opróżniony przez Ciebie.

Teraz, gdy masz już podstawowe pojęcie o dostępnych klimatyzatorach, porozmawiajmy o tym, jak wybrać odpowiedni dla Ciebie.

Krok pierwszy: zmierz okno i pomieszczenie

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest poznanie rozmiaru okna, w którym będziesz instalować klimatyzację. Im mocniejszy klimatyzator, tym jest większy, więc nie można mieć nadziei na umieszczenie ogromnego prądu przemiennego w małym okienku.

Następnie zmierz przestrzeń, którą planujesz schłodzić. Lubię mierzyć każdy pokój osobno. Będziesz chciał zauważyć, jak długie i szerokie jest pomieszczenie, a także jak wysokie są sufity.

W tym momencie, jeśli planujesz wyposażyć całą swoją przestrzeń życiową w klimatyzatory, powinieneś mieć małą listę wymiarów każdego pokoju. Śmiało i zwróć uwagę na kuchnię, będzie miała piec, co oznacza, że ​​robi się cieplej i będzie potrzebować mocniejszego AC.

Zwróć także uwagę na wszystkie pokoje, w których w ciągu dnia jest dużo słońca. Te pokoje będą również znacznie cieplejsze i będziesz chciał to uwzględnić.

Krok drugi: Oblicz

To jest najgorsza część wyboru klimatyzatora. Moc klimatyzatora jest określana przez liczbę BTU (British Thermal Units), które generuje. Mała sypialnia będzie w porządku przy mniejszym niż 5000 BTU AC. Podwoić rozmiar pomieszczenia i podwoić liczbę potrzebnych BTU.

Jeśli jesteś podobny do mnie i nie chcesz szukać wykresu, który pokazuje, ile BTU jest potrzebnych do określonego materiału kwadratowego, kalkulator BTU jest twoim nowym najlepszym przyjacielem. Podoba mi się ten , ale wszyscy robią to samo: robią wszystkie pomiary i notatki, które zapisaliśmy w kroku pierwszym i przekształcają je w liczbę BTU, której potrzebujesz.

Krok trzeci: Dowiedz się, ile klimatyzatorów potrzebujesz

OK, dokonałeś pomiarów, podłączyłeś je do kalkulatora i wiesz, ile BTU potrzebujesz. Możesz założyć, że właśnie tam udajesz się do Lowes i wybierasz najtańszy AC z wymaganą liczbą BTU.

Nie rób tego! Zamiast tego musisz najpierw rozważyć, ile klimatyzatorów potrzebujesz. To jest miejsce, w którym wiele osób robi bałagan i znajduje się w pokojach, które są albo zbyt parne, albo zbyt zimne.

Problemem jest przepływ powietrza w domu. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu kolejowym i umieścisz gigantyczny klimatyzator w kuchni, twoja duża sypialnia na drugim końcu pomieszczenia prawdopodobnie będzie o wiele za gorąca przez większość dni. Powietrze ogrzewa się, gdy przemieszcza się po domu, a jeśli przepływ powietrza w domu nie jest dobry, wtedy chłodne powietrze po prostu nigdy nie dotrze do części domu, które wymagają chłodzenia. To pozostawia cię z gorącymi punktami. Fajne, parne miejsca pojawiają się, gdy AC jest zbyt mocny w stosunku do miejsca, w którym jest zainstalowany. Jeśli przepływ powietrza w kuchni jest okropny, będziesz mieć gorący dom i naprawdę obrzydliwą kuchnię.

Jeśli masz wiele korytarzy lub wysokich, wąskich pomieszczeń, rozważ zastosowanie kilku klimatyzatorów i dostosuj swoje obliczenia. A więc jednostka 12 000 BTU do sypialni i salonu, które są tuż obok siebie oraz jednostka 7 000 BTU do małej kuchni z okropną wentylacją.

Zastanów się również, jak często pomieszczenia wymagają chłodzenia. Dobrze jest zamknąć drzwi do mało używanego salonu. Lub po prostu zamknij kuchnię, gdy nie gotujesz, i zostaw ją całkowicie nieklimatyzowaną.

Krok czwarty: kup ten AC

Teraz, gdy wiesz, ile klimatyzatorów potrzebujesz i ile BTU jest niezbędnych dla każdego z nich, jesteś gotowy do zakupu klimatyzatora. Każdy ma inny budżet i inne wymagania, a to zależy od tego, który z nich otrzymasz.

Niskoprofilowy klimatyzator jest świetny, jeśli masz ograniczone okna w pokoju i chcesz wpuścić więcej światła słonecznego – ale jest też droższy. Niektóre klimatyzatory mają lepszą izolację akustyczną, dzięki czemu są znacznie cichsze. Może to być świetne rozwiązanie do pokoju, w którym dużo oglądasz telewizję lub śpisz, ale, podobnie jak w przypadku niskoprofilowych klimatyzatorów, są one również drogie.

„Inteligentne” klimatyzatory są nadal rzadkością i są płatne. Jednak większość klimatyzatorów przekraczających zakres 6000 BTU będzie programowalna, więc można je ustawić tak, aby wyłączały się na pory dnia, w których nie ma Cię w domu, lub działają tylko wtedy, gdy wewnętrzny termostat jednostki klimatyzacji rejestruje określoną temperaturę. Są to w zasadzie inteligentne AC, ale po prostu nie można ich ustawić za pomocą telefonu.

Jeśli chodzi o marki, stwierdziłem, że Frigidaire jest niezawodna, łatwa do znalezienia i ma ładne i łatwe do odczytania elementy sterujące. Haier, chińska firma i LG, koreańska firma, dokonały znaczących inwazji w USA i produkują również naprawdę doskonałe i niedrogie klimatyzatory, jednak zazwyczaj trudniej je znaleźć w tradycyjnych sklepach.

Krok piąty: zainstaluj AC

Oto kolejne miejsce, w którym ludzie napotykają problemy. Instalacja klimatyzatora jest właściwie dość łatwa, ale wymaga brutalnej siły i odrobiny cierpliwości. Postaraj się mieć pod ręką drugą osobę do pomocy, a nawet więcej, jeśli instalujesz klimatyzator w wielokondygnacyjnym budynku. Chcesz, aby urządzenie było bezpieczne, aby nie wypadło.

Jeśli jesteś w mieszkaniu, dobrze jest zwrócić się o pomoc do super, wynajmującego lub personelu zarządzającego nieruchomością. Mogą zainstalować zewnętrzne podpory dla większych AC i prawdopodobnie zrobili wystarczająco dużo, aby upewnić się, że praca zostanie wykonana bezpiecznie.

Jeśli jesteś na pierwszym piętrze lub w domu mieszkalnym, rozpakuj tego złego chłopca, chrząknij i jęcząc, kierując się do okna. Chcesz ustawić AC w ​​oknie pod kątem do drenażu. Ten kąt powinien zawsze znajdować się z dala od wnętrza domu. Nigdy nie instaluj klimatyzatora tak, aby był idealnie wypoziomowany. Jeśli skropliny nie mają dokąd pójść, pozostaną w samym urządzeniu, rozmnażają pleśń, a następnie zostawiają klimatyzator, który wypluwa zimne powietrze o zapachu śmieci.

Niektórzy lubią używać cegieł do tworzenia pochylenia, ale mały kawałek drewna przycięty na taką samą długość jak otwór w oknie też może być świetny. A jeśli klimatyzator jest naprawdę duży i nie ma wystarczającej podstawy w ramie okiennej, aby na nim spocząć, możesz kupić wspornik i zainstalować go na zewnątrz domu. Ale zwykle jest to konieczne tylko w przypadku naprawdę dużych klimatyzatorów. Zamknij okno i upewnij się, że klimatyzacja jest zabezpieczona w oknie.

Teraz chwyć kawałek płyty izolacyjnej. To sztuczka, której nauczyłem się, dorastając w 100-letnim gospodarstwie w mieście, w którym panowałyby miesiące gorącej pogody i która oddzieli Twój fajny, chłodny dom od smutnego i gorącego przyjaciela.

Zazwyczaj ludzie po prostu otwierają te harmonijkowe okiennice po obu stronach klimatyzatora, przykręcają je do boków ramy okiennej i nazywają to dniem. Ale te okiennice są okropne. Mają szczeliny, przez które przecieka powietrze i wpuszczają robaki i dźwięk. Jeśli masz pieniądze, możesz zbudować niestandardową ramę do swojego klimatyzatora, ale sztuczka z płytą izolacyjną będzie kosztować znacznie mniej i zostanie wykonana w ciągu dziesięciu minut.

Płytę izolacyjną można zwykle znaleźć w arkuszach w każdym sklepie dla majsterkowiczów i nie powinna kosztować więcej niż kilka dolarów. Zmierz szczeliny między oknem a klimatyzatorem i wytnij odpowiednią ilość płyty izolacyjnej. Możesz wtedy wcisnąć go w szczelinę i nazwać to dniem, ale zwykle chwytam materiał, który pasuje do pokoju i zawijam w to deskę, więc nie muszę przez całe lato patrzeć na brzydką srebrną płytę izolacyjną. Nie tylko zatrzyma rzeczy i pomoże zaizolować pomieszczenie, ale także wytłumi hałas z zewnątrz.

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *